Tai žodžiai iš J.S. Bacho "Kavos kantatos", parašytos dar 1732-1734 metais. Tai komiška opera-miniatūra, kurią autorius parašė Kavos namų savininko Cimermano, gyvenusio Leipcige, užsakymu. Pasirodo XVIII amžiaus pradžioje Vokietijoje svetimtaučių atvežta kava buvo nepopuliari, o kavos namai, palyginti su šių dienų naktiniais klubais, išpopuliarėjo tik po kiek laiko. Bacho laikų vokiečiai labiau mėgo gerti tradicinį gėrimą - alų, o ne svetimtaučių atvežtą kavą. Vokietijoje net buvo kilęs judėjimas, draudžiantis moterims gerti kavą, nes, ji, neva, pakenkianti vaisingumui. Norėdamas į savo kavos namus privilioti kuo daugiau lankytojų, Cimermanas pasiūlė kompozitoriui sukurti "Kavos kantatą". Jos pagrindinis veikėjas biurgeris Šlendrianas, sužinojęs apie dukters Elzės aistrą kavai, įkalbinėja nebegerti šio gėrimo, net grasina jos neišleisti už vyro. Tačiau novatoriškai Elzei tai - nė motais.
Žaismingas kūrinys, šlovinantis kavą ir atskleidžiantis kartų konfliktą, puikiai skamba ir šiomis dienomis, juolab, kad dainuoja Liudas Mikalauskas. Laaaaaabai gražiai sudainavo.
Graži Baroko laikų reklama. Žaismingas kūrinys, šlovinantis kavą ir atskleidžiantis kartų konfliktą, puikiai skamba ir šiomis dienomis, juolab, kad dainuoja Liudas Mikalauskas. Laaaaaabai gražiai sudainavo.
Antroji dalis "Tarnaitė ponia" labai patiko Lukai, taip vaikas įsijautusi ir linksmai žiūrėjo, tai man dvigubai patiko...............
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą