SVEČIAMS EILIUOTAI SUSIPAŽINIMUI

Mano naujieji namai:
http://raimundata.blogspot.com/

Tokios manęs nematė niekas.
Ir nemylėjo. - Nepažino.
Mane tiktai lydėjo tokią
nekart šuva priklydęs - mėnuo.

Nenoriu meilės - išmaldautos.
Dainos nenoriu - išmeluotos.

Gyvenimą kaip širdį skauda
lai be narkozės. - Be paguodos.

Gesina brangų laiko dagtį
bailus beprotis šimtą sykių.
O aš geidžiu būty sudegti,
kaip moku. - Be jokių taisyklių.


Ačiū Nijolei Augustinavičiūtei, kurios prieš daug metų sukurtos eilės, tai beveik aš...........

2011 m. kovo 14 d., pirmadienis

MERGINOS MĖGSTA KAVĄ

                 
                            Tai žodžiai iš J.S. Bacho "Kavos kantatos", parašytos dar 1732-1734 metais. Tai komiška opera-miniatūra, kurią autorius parašė Kavos namų savininko Cimermano, gyvenusio Leipcige, užsakymu. Pasirodo XVIII amžiaus pradžioje Vokietijoje svetimtaučių atvežta kava buvo nepopuliari, o kavos namai, palyginti su šių dienų naktiniais klubais, išpopuliarėjo tik po kiek laiko. Bacho laikų vokiečiai labiau mėgo gerti tradicinį gėrimą - alų, o ne svetimtaučių atvežtą kavą. Vokietijoje net buvo kilęs judėjimas, draudžiantis moterims gerti kavą, nes, ji, neva, pakenkianti vaisingumui. Norėdamas į savo kavos namus privilioti kuo daugiau lankytojų, Cimermanas pasiūlė kompozitoriui sukurti "Kavos kantatą". Jos pagrindinis veikėjas biurgeris Šlendrianas, sužinojęs apie dukters Elzės aistrą kavai, įkalbinėja nebegerti šio gėrimo, net grasina jos neišleisti už vyro. Tačiau novatoriškai Elzei tai - nė motais.
                           Žaismingas kūrinys, šlovinantis kavą ir atskleidžiantis kartų konfliktą, puikiai skamba ir šiomis dienomis, juolab, kad dainuoja Liudas Mikalauskas. Laaaaaabai gražiai sudainavo.
Graži Baroko laikų reklama.


Patiko labai man, nes ir Mikalauskas dainavo, ir kava kvepėjo kūrinys.
Antroji dalis "Tarnaitė ponia" labai patiko Lukai, taip vaikas įsijautusi ir linksmai žiūrėjo, tai man dvigubai patiko...............

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą